Президентът Румен Радев упрекна управляващите, че нямат свое мнение и позиция, а следват тези на големите партньорски държави. Той направи изявлението си пред журналисти след възникналото напрежение между правителството и президентството относно посещението у нас на Володимир Зеленски. “Винаги съм защитавал българския интерес, а не интереса на други държави. Въпросът е чии интереси защитават политици от парламента и от правителството – очевидно в много случаи не българските”, каза още държавният глава.
Румен Радев критикува Министерския съвет и за това, че не е съгласувал с него предварително визитата на украинския президент. “В тази ситуация най-лесно за мен беше да не провеждам срещата, но това не е добър сигнал за България и към 300 хил. българи в Украйна”, изтъкна той.
По повод намерението да бъдат предоставени муниции на Украйна, президентът попита как за един ден Народното събрание е решило да развърже ръцете на правителството и да се изпразнят складовете с военновременни запаси на Българската армия. “Колкото и да ви убеждават, че те ще бъдат запълнени много бързо - това не е вярно. Тези процеси отнемат години”, заяви той.
Румен Радев изрази недоволство също от решението за продажбата на реакторите за АЕЦ “Белене” на Украйна. По думите му, не става въпрос само за тях, но и за съдбата на проекта за втора атомна електроцентрала.
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
В „България днес“ на 13 юни слушайте: 06:49 Български букви радват сънародниците ни в Братислава –инсталацията "Скритите..
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
На 21 и 22 юни Експо център "Флора" в Морската градина в Бургас ще се превърне в кулинарна арена, където най-добрите майстори на паеля от цяла..
В най-дългия уикенд на годината – 20 и 22 юни, в София ще се проведе фестивалът "Лято в КвАРТал". Цялата софийска улица "Триадица", в непосредствена..