Като гост българският футболен първенец "Лудогорец" беше победен с 2:0 от косовския отбор "Балкани" в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. „Балкани“ атакуваше по-опасно и още през първото полувреме отбеляза гол в българската врата. „Балкани“ вкара втория си гол в 55-ата минута. До края на мача срещата можеше да завърши още по-катастрофално за гостите и косоварите изпуснаха доста възможности. Реваншът на "Хювефарма Арена" е на 19 юли.
"В играта на Лудогорец нещо се счупи. Големият проблем бе задържането на топката, тъй като всеки втори или трети пас бе грешен. "Балкани" пък игра добър футбол и ги поздравявам. Ние не трябва да допускаме това в Разград“ , заяви старши треньорът на "Лудогорец" Ивайло Петев след поражението.
Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на кралския прием, организиран по повод Срещата на върха в рамките на инициативата “Берлински процес” в..
Президентът Румен Радев връчи орден „Мадарски конник“ първа степен на почетния консул на България във федерална провинция Хесен, в Германия, д-р Инго-Ендрик Ланкау. На церемонията президентът подчерта, че д-р Ланкау е изиграл ключова роля..
В трудоспособна възраст към 31 декември 2024 г. са 3 765 000 души или 58,5% от населението на страната ни. Мъжете са 1 970 000, а жените – 1 795 000. Това съобщи зам.-председателят на Националния статистически институт (НСИ) Свилен Колев...
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма..