Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът Николай Денков се среща в Румъния с колегата си Марчел Чолаку

Снимка: БГНЕС

Министър-председателят Николай Денков заминава на еднодневно посещение в Румъния, където ще се срещне с премиера на северната ни съседка Марчел Чолаку. 

В състава на българската делегация са също министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков, министърът на енергетиката Румен Радев, министърът на вътрешните работи Калин Стоянов и заместник-министърът на външните работи Елена Шекерлетова.

Ще бъдат обсъдени съвместните транспортни проекти, присъединяването на двете страни към Шенгенското пространство, сътрудничеството в енергийния сектор.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Защо чуждестранни шофьори на камиони стават обект на корупция по пътищата в България

Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ – Държавна автомобилна инспекция, органът, който се занимава с контрола на тежкотоварния трафик на..

публикувано на 06.10.25 в 12:15

Отвориха за движение 10 нови километра по магистрала “Хемус“

Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември ще бъдат пуснати още 3 км. Продължава изграждането и на участъци 2 и 3 от магистрала "Хемус", с..

публикувано на 06.10.25 в 11:46

BG-ALERT е активирана за очаквани поройни валежи по Южното Черноморие

Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава разчистването на последствията от наводнението на 2 октомври, когато загинаха 4-ма души, Регионалната..

публикувано на 06.10.25 в 09:00