Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилен трафик към Румъния при Кардам и Видин и към Турция при Малко Търново

Снимка: Мая Щърбанова

Граничното село Кардам е блокирано от чакащи да преминат в Румъния тежкотоварни автомобили. Опашката е над 5 км, а изчакването над 2 денонощия, алармират шофьори и местна власт пред БНР. Трафикът през Кардам е засилен след забраната от Румъния за преминаване на автомобили над 7.5 т. през пункта Дуранкулак. Затруднен е тежкотоварния трафик по посока Румъния и при Видин на Дунав мост – 2.

Интензивен е трафика на "Малко Търново" за леки коли към Турция, съобщи гранична полиция. На пункта „Калотина“ трафикът е интензивен на влизане от Сърбия. Нормален е преминаването на всички пунктове с Гърция и Северна Македония.

Полицията призовава туристите да спазват правилата в граничните зони, да не оставят без надзор деца на пътя, да са снабдени с вода и най-необходимите неща.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 3 юли 2025 г.

България днес - 3 юли 2025 г. В "България днес" на 3 юли слушайте: 05:10 -  За проблемите на българските..

публикувано на 03.07.25 в 19:00

Горещ петък с температури до 38 градуса

В петък, 4 юли, ще бъде слънчево и горещо с максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°. По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..

публикувано на 03.07.25 в 18:15

Протестите на младите лекари обединяват, а тези за еврото поляризират българите

86,4% от българите подкрепят протестите на младите лекари и медицинските специалисти за по-високо възнаграждение. На обратното становище са 7,3%. 5,8% не са запознати, а има и незначителен дял на затрудняващи се да отговорят. Това е практически..

публикувано на 03.07.25 в 17:56