Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

39-40 градуса в десет области

Снимка: НИМХ

Оранжев код за опасно високи температури е издаден за десет области, съобщи Националният институт по метеорология и хидрология. Термометърът ще показва 39-40 градуса в Благоевград, Пловдив, Русе, Велико Търново, Стара Загора, Силистра, Сливен, Пазарджик, Хасково и Ямбол. В останалите области максималните температури ще бъдат около 35 градуса и за тях предупредителният код е жълт.

От днес до края на месеца при температури над 35 градуса движението на тежкотоварни камиони над 20 тона ще бъде ограничавано от 13,00 до 21,00 ч. заради опасност от деформация на пътната настилка. Забраната ще важи за пътя Кърджали - Маказа - Граница Гърция, Крумовград - Ивайловград, Кърджали - село Мост и Кърджали - Джебел - Подкова. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40