Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Искаме да ребрандираме България като място за добър бизнес

Министър Милена Стойчева
Снимка: Стопкадър, bTV

Ребрандиране на България като място за създаване на високотехнологични иновации и където може да се прави добър бизнес, който да бъде привлекателен за инвеститорите. Това заяви пред БНР, че ще е приоритет на работата на Министерството на иновациите и растежа ресорният министър Милена Стойчева. По думите ѝ се работи върху стратегия, която да засили ролята на Българската банка за развитие като насърчителна банка за малкия и средния бизнес. Стойчева също посочи, че с подписаното между Европейската инвестиционна банка и ББР финансово споразумение за 175 млн. евро ще се подкрепят компании, засегнати от прекъсване на веригите на доставки и на високите цени на храните и енергията заради войната в Украйна.
ББР е кредитна институция, 100% собственост на българската държава. Създадена е през 1999 г. като Насърчителна банка с основен фокус върху подкрепата за малките и средни предприятия.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 50

В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от няколко държави  Броени часове преди премиерата на филма в София (Културeн център "G8", 15:00..

публикувано на 08.05.25 в 13:40

Изложба представя ценни старопечатни книги и гравюри от библиотеката на Рилския манастир

Изложбата "Красотата на православния дух: ценни старопечатни книги и гравюри от Библиотеката на Рилския манастир (ХVI-XIX век)" се открива днес в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий", информира Българската патриаршия. Събитието е организирано..

публикувано на 08.05.25 в 08:25

Най-добрите ни гимнастици ще се състезават на Световната купа във Варна

България ще бъде представена на започващата днес Световна купа по спортна гимнастика във Варна с 14 състезатели. Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева, която ще участва на коронния си уред пред родна публика, ще води женския..

публикувано на 08.05.25 в 07:05