В сряда, 26 юли, ще е горещо. Червен код за опасно високи температури е обявен за областите Русе, Пловдив, Ст. Загора, Сливен, Хасково, Ямбол и Бургас. Следобед със северозападен вятър ще преминава студен атмосферен фронт, температурите бързо ще падат. Ще завали, на места проливно с гръмотевични бури и градушки. Минималните температури ще са от 22 до 27°, в София - 22°. Максималните ще са в интервала от 33 до 43°, в столицата - 36°.
Над Черноморието ще е слънчево, привечер на север ще завали. Максималните температури на въздуха ще са от 32 на север, до 38° на юг. Морската вода е 24-26°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
В планините ще е слънчево, с очаквани превалявания над западните масиви в следобедните часове. Температурата на 1200 м. ще е до 29°, на 2000 м. до 22°.
В четвъртък вятър ще охлажда температурите, валежите ще се насочат на изток.
В Европа в сряда се очакват значителни валежи в Скандинавието, Прибалтика, централната и северната част на континента, над Алпите, а привечер и над Бенелюкс. На Балканите ще е горещо и ветровито. В Лондон ще е 23°, в Париж 21°. В Берлин и Москва се очакват 20 и 25°. В Мадрид ще е максимум 33°, в Рим -29°. В Белград ще е 24°, в Истанбул 37°, в Букурещ 42°. Атина ще е най-горещата евростолица с 44°.
Във Ванкувър и Монреал ще е съответно максимум 23 и 28°, в Чикаго 32°, в Ню Йорк – 28°. В Лос Анджелис се очакват 31°, в Маями и в Мексико сити ще e 32 и 21°, в Буенос Айрес се очакват максимални 13 °, а в Рио де Жанейро - 27°. В Дубай ще е 42°, в Йерусалим 36°.
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за градинарската традиция 15:30 - Актуално от и за сънародниците по света 25:02 - По съседски – новини и..
Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..
Създаване на Дунавски университетски алианси предложи председателят на Съвета на ректорите проф. д-р Миглена Темелкова на форума "Дни на България в Кечкемет, Унгария“. Идеята е те да включват два и повече университета в държавите, през които тече..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за..
Създаване на Дунавски университетски алианси предложи председателят на Съвета на ректорите проф. д-р Миглена Темелкова на форума "Дни на България в..