Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПП-ДБ: Посланикът на Русия да каже дали Москва застава зад тезата на Пьотър Толстой

Снимка: БГНЕС

С парламентарна декларация управляващата коалиция "Продължаваме промяната – Демократична България" (ПП-ДБ) поиска руският посланик в София Елеонора Митрофанова да бъде извикана във Външно министерство и да отговори дали Москва застава зад думите на зам.-председателя на руската дума Пьотър Толстой, който в интервю за руската държавна телевизия назова България и Румъния като евентуални цели на бъдеща руска военна експанзия 

ПП-ДБ иска службите да отговорят в парламента "има ли основание руската диаспора по българското Черноморие да се възприема като заплаха за гражданския мир в страната". Депутатът Ивайло Митковски припомни, че пред руската държавна телевизия Толстой публично обяви българското Черноморие за руска територия, а сънародниците си за своеобразни "спящи клетки" за организиране на безредици. 

Според българския зам.-министър на отбраната Атанас Запрянов обаче, думите на руския политик не съдържат пряка военна заплаха.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Времето ще е топло и дъждовно

Във вторник минималните температури ще са от 7 до 12°, в Източна България - между 12 и 16°, в София ще е около 9°. През деня ще бъде облачно и с валежи, главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там,..

публикувано на 17.11.25 в 18:30

Бездомните в София и техният профил са във фокуса на европейско изследване

Бездомните хора в София са значително по-малко, отколкото в големите европейски градове. Това показват оповестените днес данни на международно проучване, обхванало 35 европейски града, по международния проект "Европейско преброяване на бездомността",..

публикувано на 17.11.25 в 16:47

Изкуственият интелект позволява персонализиран подход в българските училища

Учениците от Поколение Z, които в момента са в училище (родени между 1995 и 2012 г.), масово използват в учебната си практика изкуствен интелект. По наблюдения на учителите, става въпрос за над 85% от учениците у нас, които пишат домашни и учат уроци..

публикувано на 17.11.25 в 13:05