ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната – Демократична България" и ДПС внесоха в деловодството на Народното събрание предложение за отнемане на дерогацията на “Лукойл” и за назначаване на особен търговски управител в предприятието.
Според Делян Добрев, председател на парламентарната Комисия по енергетика, това може да стане в края на октомври т.г., тъй като текстът е оформен като изменение на Закона за контрол по прилагане на ограничителните мерки с оглед действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна.
“Т.е. законопроектът ще бъде приет до края на септември, а срокът, който сме заложили, е Министерският съвет да отнеме дерогацията без условности до 30 дни след влизане в сила на закона”, поясни депутатът. По думите му, резултатът от мярката ще доведе до прекратяване на финансирането към Русия.
“Няма нито едно доказателство, че рафинерията не може да работи изцяло с неруски петрол”, каза още Делян Добрев.
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от няколко държави Броени часове преди премиерата на филма в София (Културeн център "G8", 15:00..
Изложбата "Красотата на православния дух: ценни старопечатни книги и гравюри от Библиотеката на Рилския манастир (ХVI-XIX век)" се открива днес в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий", информира Българската патриаршия. Събитието е организирано..
България ще бъде представена на започващата днес Световна купа по спортна гимнастика във Варна с 14 състезатели. Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева, която ще участва на коронния си уред пред родна публика, ще води женския..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
"Поздравления за новия папа Лъв XIV! Нека работи с мъдрост и всеотдайност за по-мирен свят и диалог между всички", написа премиерът Росен Желязков в "Х"..