Ако изборите бяха днес, в парламента отново биха влезли сегашните шест партии, класирани в същия ред, показва проучване на “Медиана”, осъществено със собствени средства. Най-предпочитана отново е ГЕРБ-СДС с 23,3%, следвана от „Продължаваме промяната – Демократична България“ с 18%, „Възраждане“ с 15,4%, ДПС с 12,9%, БСП с 9% и „Има такъв народ“ с 5,4%.
Президентът Румен Радев отново е първи по доверие, а другите най-одобрявани политици са лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, на БСП – Корнелия Нинова, и на “Възраждане” – Костадин Костадинов.
В същото време 47% от анкетираните са изразили разочарование от правителството на Николай Денков, 20% – одобрение, а 33% са отговорили с “Не мога да преценя”.
В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови 34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..
Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..