Ако изборите бяха днес, в парламента отново биха влезли сегашните шест партии, класирани в същия ред, показва проучване на “Медиана”, осъществено със собствени средства. Най-предпочитана отново е ГЕРБ-СДС с 23,3%, следвана от „Продължаваме промяната – Демократична България“ с 18%, „Възраждане“ с 15,4%, ДПС с 12,9%, БСП с 9% и „Има такъв народ“ с 5,4%.
Президентът Румен Радев отново е първи по доверие, а другите най-одобрявани политици са лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, на БСП – Корнелия Нинова, и на “Възраждане” – Костадин Костадинов.
В същото време 47% от анкетираните са изразили разочарование от правителството на Николай Денков, 20% – одобрение, а 33% са отговорили с “Не мога да преценя”.
Включването на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване остава един от основните ни приоритети и въпрос от ключово значение в двустранния диалог между България и САЩ като доверени съюзници и партньори. Това подчерта във Вашингтон министърът на..
Продължава отстраняването на щетите, причинени от поройните дъждове на 6 май в 3 села на община Бойчиновци. Отново наводнени са къщи и дворове в Лехчево. След като на 26 април пострадаха над 50 семейства, при втория порой 7-8 къщи са с наводнени приземни..
В сряда още през нощта над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, на места с интензивни кратки валежи от дъжд. Ще има условия за градушки. До сутринта валежите ще достигнат и източните райони. Сутринта минималните..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
"Поздравления за новия папа Лъв XIV! Нека работи с мъдрост и всеотдайност за по-мирен свят и диалог между всички", написа премиерът Росен Желязков в "Х"..