“Дошло е време за решения и за спасение на България, народа и достойнството му”, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на традиционния Национален събор на левицата под връх Бузлуджа. По думите й, левицата е единствената алтернатива на настоящото управление, единствената непредаваща България партия.
“За тази една година арогантността, наглостта, предателството, родоотстъпничеството стигнаха до там, че решиха да предадат и продадат националния празник, националното достойнство и националните символи на България”, каза още лидерът на БСП по повод идеята националния ни празник да стане 24 май. “Каквото и да ни говорите, имало е Руско-турска освободителна война, и ето тук, зад нас, има един връх – Шипка, и има един празник - 3 март”, продължи тя.

Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..
В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и празници в неделното училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Атина 38:54 – Ново изследване хвърля..
В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и..
В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена...
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат..