Бюджет 2023 влиза в сила късно, не може да се очакват чудеса или нещо особено да се случи през следващите 5 месеца, каза пред БНР бившият вицепремиер, социален и външен министър, а сега директор на Евроагенцията за подобряване условията за живот и труд Ивайло Калфин.
"Този бюджет е просто за да има нещо до края на годината. В него няма политики", допълни той. По-любопитен е бюджетът за следващата година, в който са наложителни политики, особено в диференцираното данъчно облагане на личните доходи. В сегашния вид облагането ускорява неравенството", заяви Калфин. Според него България е готова за Шенген, но решението за това е в Нидерландия и в Австрия и не е свързано с програмата на българските власти.В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..