Чешката PPF Group и арабската Emirates Telecommunication Group Company (e&) подписаха споразумение, че e& ще придобие дял от 50% плюс една акция в активите на чешкия телеком в България, Унгария, Сърбия и Словакия. Инвеститорът авансово заплаща 2,15 млрд. евро, плюс 350 млн. при финализирането на сделката в началото на 2024 г.
През 2018 г. PPF купи телекомуникационните активи на норвежката телекомуникационна компания Telenor в България, Унгария, Черна гора и Сърбия за 2,8 млрд. евро. През 2022 г. Telenor беше ребрандирана на Yettel. Телекомът е част от семейната бизнес империя на чешката фамилия Келнер, която според Bloomberg притежава активи за 12,1 млрд. долара. Сделката с арабската компания не обхваща някои основни чешки активи на продавача.
Под надслов "Заедно срещу жестокостта! Нови заплахи и ефективни решения в защита на животните" в София ще се проведе международна конференция, организирана от Емил Радев – евродепутат и зам.-председател на Интергрупата за защита на животните в..
Импровизирано модно дефиле с участието на момичета от социални услуги и абитуриентки от 2-ро СУ "Акад. Емилиян Станев" ще се състои днес в столичното Подкуполно пространство на зона "Ларго". Събитието е част от кампанията на благотворителната..
В понеделник преди обед ще преобладава слънчево време. Следобед главно в южната половина от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 6°, а максималните – между 16° и 21°, в София – около 18°. В..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира..
Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков..