През нощта срещу петък, 4 август, ще бъде предимно ясно. През деня ще бъде слънчево и горещо с максимални температури между 36° и 41°, по-ниски в крайните източни райони, в София - около 36°.
В планините ще бъде предимно слънчево - след обяд в масивите в Западна България с купеста, на изолирани места и купесто-дъждовна облачност и там ще превали, възможно е и да прегърми. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 30°, на 2000 м - около 23°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, а на морската вода – 22°-24°, на север от нос Калиакра - около 18°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала, но вечерта ще започне да се усилва.
Слънчево и горещо ще бъде времето на Балканския полуостров. Значителна облачност и валежи ще има само в Хърватия. В Букурещ ще бъде 39 градуса, в Атина – 37, в Белград и Истанбул – 35.
В по-голямата част от Пиренейския полуостров ще бъде слънчево. Динамично ще остане времето в много райони на Западна, Централна и Северна Европа - там ще бъде със значителна облачност и краткотрайни валежи. Над по-голямата част от Източна Европа ще бъде предимно слънчево, но след обяд на отделни места в северните райони и покрай Урал ще превали и прегърми. Краткотрайни валежи ще има в Западното Средиземноморие и Северна Италия, докато над Южна ще остане слънчево, с високи температури. Най-топло ще бъде в Москва – 30 градуса. В Мадрид и Рим ще бъде 29 градуса, в Санкт Петербург – 23, във Виена и Мюнхен – 22, в Париж – 21, в Стокхолм – 19.
Слънчево ще бъде в Чикаго с 29 градуса и в Кейптаун – 20. В Ню Йорк ще има дъжд и гръмотевици и термометърът ще показва 25 градуса, а в Мелбърн – 17, с превалявания.
В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови 34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..
Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..