Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Облаци и гръмотевици в неделя

През следващото денонощие от запад на изток през страната ще премине студен атмосферен фронт. През нощта и в сутрешните неделни часове в Западна България ще се развият гръмотевични бури, а след обяд те ще обхванат източната половина от страната, докато на запад ще затихнат. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са от 25°-27° на места в Западна България до 34°-36° в Югоизточна, в София - около 27°. 
Над Черноморието преди обяд ще е слънчево. Следобед се очаква умерен вятър. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и до вечерта на места ще превали и прегърми. Максималните температури ще са между 27° и 32°. Температурата на морската вода е 24°-27°. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала. 
Над планините времето ще е динамично. Облачността ще е променлива, по-често значителна. В сутрешните часове главно в Западна България, а до края на деня и в планините на изток ще има валежи и гръмотевична дейност. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще около 22°, на 2000 метра - около 14°.
Балканите ще са под влияние на циклон с център над Полша. Облачността ще е значителна, купеста и купесто-дъждовна и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Има условия и за градушки. По интензивни и на повече места ще са явленията в западната половина от полуострова.
В Европа обширен циклон ще е причина за облачното и дъждовно време в Източна Франция, Бенелюкс, Германия, централноевропейските страни, Дания и Южна Швеция. Значителна облачност ще има и в Бискайския залив, Западна Франция и Британските острови, но само на места във Великобритания ще превали краткотраен дъжд. Предимно слънчево ще е над Пиренейския полуостров, Средиземноморието и по-голямата част от Източна Европа.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Времето ще е пролетно и топло

В сряда  сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Минималните температури ще бъдат от 4° до 1°. В София ще е около минус 1°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб вятър, предимно от..

публикувано на 04.03.25 в 18:35

Идва затопляне

Във вторник  сутринта на места в низините и равнините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°. В София ще е около 0°. През деня ще преобладава слънчево време. В източните райони ще духа слаб вятър от..

публикувано на 03.03.25 в 19:00

В Пампорово направиха ски спускане с национални носии за Трети март

Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с народни носии и трибагреници за осма поредна година започна от връх Снежанка, а минусовите температури..

публикувано на 03.03.25 в 17:51