Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВР сне доверието от началници в столичната полиция

Снимка: БГНЕС

Ръководството на МВР обяви на брифинг, че снема доверието си от началници в структурата на СДВР заради пропуски в работата. Повод за решението станаха факти около убийствата на млади жена и мъж, чиито тела бяха намерени на 5 август край софийското село Лозен. Часове след убийствата, извършени заради спорове за пари, е задържан заподозрян, който е направил пълни самопризнания. Установено е, че заподозреният за престъплението е извършител и на друго умишлено убийство на млада жена от 2022 г., квалифицирано като причиняване на смърт по непредпазливост, съобщиха от пресцентъра на МВР. Започва проверка заради пропуски в досъдебното производство по първото убийство. Един полицейски началник е понижен в длъжност, друг напуска системата на МВР, а и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска оставката на ръководителя на Софийската районна прокуратура. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска слоеста..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02

Васил Терзиев и Екрем Имамоглу ще открият B40 в София

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..

публикувано на 19.02.25 в 17:54