Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските Военноморски сили честват 144 години от своето създаване

Снимка: Радио Варна/Валери Великов

Военноморските сили на Република България отбелязват с различни събития 144-годишнината от своето създаване. Тържествата се провеждат във Варна и Бургас. Днес от 10.00 ч. ще се проведе военен ритуал по полагане на цветя пред „Паметника на моряка“ в Морската градина на Бургас, а вечерта между 19.00 и 19.30 ч. ще има празничен концерт на Представителния духов оркестър на Военноморските сили на площада пред Община Бургас. 
В следобедните часове на 12 и 13 август гражданите ще могат да разгледат кораби от състава на Военноморските сили на Морските гари в Бургас и във Варна.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00

Ще е топло и ветровито с възможни валежи на югоизток

В събота  минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..

публикувано на 21.11.25 в 18:30

Себан-Бекаш: Толерантността е част от идентичността на българското общество

Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..

публикувано на 21.11.25 в 18:00