Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тържествено отбелязване на 144-ата годишнина от създаването на Военноморските сили

Снимка: mod.bg

144-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България се отбелязва с богата програма, чийто край ще бъде сложен днес.

Сутринта във Варна и Бургас ще бъдат издигнати флаговете на корабите от състава на Военноморските сили, след което в морската ни столица ще се състои военен ритуал по присвояване на първо офицерско звание на випускниците на Висшето военноморско училище „Никола Йонков Вапцаров“. Вчера 432 студенти от ВВМУ получиха дипломите си за висше образование – от тях 125 с отличен успех.

Жителите и гостите на двата града ще могат да разгледат кораби и техника от състава на Военноморските сили. Празничният ден ще завърши с концерт на мъжкия хор на моряците ветерани “Христо Манолов” във Варна.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивалът "Зелена вълна – 21 век" в Кърджали предлага обучение в бедствени ситуации

Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..

публикувано на 09.10.25 в 07:55

Форум в София ще обсъди сигурния преход към еврозоната

"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..

публикувано на 09.10.25 в 07:35

България днес - 8 октомври 2025 г.

В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 –   Виновни за наводненията – природата или човешкото безхаберие? 35:37 –   Нови открития съживяват легендите за..

публикувано на 08.10.25 в 19:00