Двама българи оглавиха индивидуални класации на световното по волейбол до 19 години

Николов и Титрийски оглавяват три индивидуални класации на световното по волейбол в Сан Хуан.
Снимка: volleyballworld

Шестнайсетгодишният капитан на българския национален отбор по волейбол за юноши до 19 години Симеон Николов стана първи при разпределителите със 195 успешни вдигания на световното първенство в Сан Хуан, Аржентина. Синът на Владо Николов - един от най-успешните ни волейболисти, оглави класацията и за най-добър изпълнител на сервиз с 28 аса.

Кристиян Титрийски зае първото място при реализаторите, завършвайки със 161 точки. Константин Чипев пък остана втори в подредбата за най-добър посрещач с 88 успешно посрещнати топки.

Българският отбор завърши на пето място на шампионата след победа над Белгия.

Боряна Калейн

Три златни и един сребърен медал за Калейн и Николова на финалите на Европейската купа в Баку

Четири медала завоюваха българските състезателки на финалите на отделните уреди на първата Европейска купа по художествена гимнастика, която се провежда в Баку. Боряна Калейн спечели златен медал на топка и на лента, както и сребърен на обръч, а..

публикувано на 05.05.24 в 12:26
Стилияна Николова

Стилияна Николова спечели Европейската купа в Баку

Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика, която се провежда в Баку. Боряна Калейн остана четвърта след неточности на лента. Състезанието се провежда по нови правила, според които..

публикувано на 04.05.24 в 14:25

Калейн и Николова с второ и трето място в квалификациите на Европейската купа в Баку

Боряна Калейн завърши на второ място, а Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку. Най-много точки събра италианката София Рафаели. Състезанието се провежда за първи път в историята на този..

публикувано на 04.05.24 в 09:32