Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Младият Петър Мицин е европейски шампион по плуване в свободния стил

Петър Мицин
Снимка: БТА

Петър Мицин записа поредния си голям успех, като стана европейски шампион до 23 години на първенството по плуване в Дъблин, Ирландия. Той бе най-млад сред финалистите и след седмица ще навърши 18 години. Българинът триумфира на 400 м свободен стил, като спря хронометъра на 3:46,16 мин. Така изпревари с близо секунда и половина ирландеца Даниъл Уайфен, който спечели сребърния медал. Мицин беше втори след първите 150 метра след 22-годишния ирландец, но след това го изпревари и до края на финала не изпусна лидерската си позиция. Трети остана американецът Рекс Моурър. Това е пореден голям успех за таланта, който спечели три европейски титли на първенството в Белград по-рано през годината с нов световен рекорд за юноши.

Във финала плува още един българин - Йордан Янчев. Той също се представи изключително добре и завърши на пето място с време 3:51.09 минути.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Топлото есенно време продължава, в котловините може да има слани

В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..

публикувано на 29.10.25 в 18:30

"Мяра": 41,5% от българите очакват влошаване на личните си финанси през 2026 г.

Намалява увереността за личните финанси на българите. Това показва изследване на социологическа агенция "Мяра", проведено между 5 и 13 октомври 2025 г. сред 801 пълнолетни български граждани. Ако през април 32,2% от сънародниците ни са очаквали..

публикувано на 29.10.25 в 15:44

Профсъюзите се обявиха против минимална заплата от 605 евро, готвят протест

Двата най-големи профсъюза в България - КНСБ и КТ "Подкрепа", организират предупредителна протестна акция пред сградата на Министерския съвет. Тя е планирана за 31 октомври (петък) преди заседанието на Националния съвет за тристранно..

публикувано на 29.10.25 в 14:42