Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нургюл Салимова ще играе на финала за Световната купа по шахмат

Снимка: FIDE

В полуфиналите на Световната купа по шах в Баку 20-годишната българка Нургюл Салимова отстрани Анна Музичук от Украйна с 3,5:2,5 точки. В тайбрека по бърз шах Салимова спечели с блестяща игра и общ резултат 2,5:1,5 точки, след като двете съпернички имаха по едно реми в партиите по класически шахмат. 

Нургюл Салимова - Анна Музичук

Във финала на Световната купа от 19 до 21 август, Нургюл Салимова ще се изправи срещу Александра Горячкина. 24-годишната рускиня е номер 2 в схемата на шампионата.

С класирането си за Световната купа Нургюл Салимова си осигури и участие в турнира на претендентките през 2024 г., който ще излъчи едната от двете участнички в следващия мач за световната корона при жените.
Снимки: FIDE


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова.

Коронясаха Царица Роза в Казанлък

На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..

публикувано на 07.06.25 в 09:33

Край Казанлък ще извият най-дългата баница с рози

Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..

публикувано на 07.06.25 в 07:10

България днес - 6 юни 2025 г.

В "България днес" на 6 юни слушайте: 01:44 - Актуална информация от България и света 08:12 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 06.06.25 в 19:00