Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Остава топло и предимно слънчево

Шкорпиловци
Снимка: БТА

През нощта, над по-голямата част от страната ще преобладава ясно време. По-значителни увеличения на облачността ще има над планинските и югоизточните райони, където на отделни места ще превали краткотрайно.

Утре, 20 август, ще бъде предимно слънчево, след обяд в равнините - горещо. Ще продължи да духа слаб, в източната половина от страната - умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София - около 33°.


Над Черноморието ще е предимно слънчево. Ще духа умерен североизточен вятър. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала. Температурата на морската вода е 25°-26°. Максималните температури ще са 30°-32°.

Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с незначителна купеста облачност. Вятърът ще отслабне, но ще се задържи предимно умерен от североизток. Максималната температура на височина 1200 метра около 26°, на 2000 метра - около 19°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25

Отбелязваме 122 години от Илинденско – Преображенското въстание

С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание .  Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..

публикувано на 02.08.25 в 07:20
Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15