Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Салимова с реми в първата партия от финала на Световната купа по шахмат

Снимка: wycc2015.org

Нургюл Салимова направи реми с рускинята Александра Горячкина в първата партия от финала на Световната купа по шахмат за жени в Баку.
20-годишната Салимова беше с черните фигури. В неделя е втората партия между двете млади шахматистки. Салимова ще играе с белите фигури. Победа ще бъде достатъчна за всяка от двете да спечели Световната купа, а в случай на ново реми в понеделник ще бъде изигран тайбрек по бърз шах за определяне на шампионката.
20-годишната Нургюл Салимова си гарантира участие на финала, след като отстрани поставената под номер 9 в схемата - украинската представителка Анна Музичук.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фотоизложба събира спомените, самотата и труда на седем деца бежанци от Сирия

Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..

публикувано на 07.10.25 в 07:50

Изкуственият интелект във фокуса на дискусия в Българската стопанска камара

Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..

публикувано на 07.10.25 в 07:40

Дъждовен вторник – червен код за интензивни валежи в Източна България

Във вторник , 7 октомври,   ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..

публикувано на 06.10.25 в 19:35