Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Украинците в България отбелязват Деня на независимостта си

Снимка: СУОБ "Мати Украйна"

Украинци, живеещи в България, днес ще изкачат Черни връх в навечерието на Деня на независимостта на Украйна, който се отбелязва на 24 август. Това каза за БНР Анастасия Продански, украинка, която от години живее в България, а сега помага на украински бежанци у нас. "Ще се качим на Черни връх, ще попеем песни, ще поиграем игри. За нас е много важно да изпратим послание за всички украинци, че ги подкрепяме", каза Продански.
За самия 24 август посолството на Украйна в България подготвя празненство от 16 ч. до 21 ч. пред Народния театър "Иван Вазов" в София. Предвидени са  шествие с бродирани ризи от паметника на Тарас Шевченко до Народния театър Иван Вазов, панаир с украински майстори, забавления за деца, ателиета за деца и възрастни. В 19 ч. ще бъдат поднесени цветя пред паметника на Тарас Шевченко на площад "Възраждане" в столицата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 38

В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..

публикувано на 13.02.25 в 12:00
Атанас Запрянов

Министърът на отбраната обсъжда в Брюксел дългосрочната подкрепа за Украйна

Министърът на отбраната Атанас Запрянов ще вземе участие в срещата на министрите на отбраната на страните членки на НАТО днес в Брюксел. На форума ще бъдат обсъдени засилването на възпиращия и отбранителен потенциал на Алианса, справедливото..

публикувано на 13.02.25 в 06:35

Климатологът проф. Георги Рачев: Състоянието на въздуха ни прави равни

Световният ден на радиото – 13 февруари, тази година е посветен на климатичните изменения. Изборът не е случаен – 2025 г. е определена от Парижкото споразумение като ключова, ако човечеството иска да изпълни дългосрочната си цел да ограничи..

публикувано на 13.02.25 в 06:10