Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дунав мост вече е отворен за автомобили

Снимка: Областна администрация Русе

На „Дунав мост“ започна пропускането на леките автомобили, след което поетапно ще започне пропускането и на тежкотоварното движение, съобщи БТА. АПИ предупреждава шофьорите да карат внимателно, да спазват правилата за движение и необходимата дистанция, да не предприемат рискови изпреварвания, с които да застрашават безопасносттана всички останали пътуващи.

Само преди седмица е направен авариен ремонт на дилатационната фуга на „Дунав мост“. Съоръжението, в българската отсечка, се нуждае от основен ремонт, който е залегнал в програмата на АПИ. До момента основен ремонт на моста не е правен, а преди повече от 22 години е извършено укрепване на фугите. Преди 12 г. е подменена хидроизолацията и асфалтовата настилка. Очаква се до края на август агенцията да обяви обществена поръчка за избор на изпълнител на основния ремонт на съоръжението, по изготвения технически проект, и да  обяви тръжна процедура за строителен надзор.

Главна дирекция „Гранична полиция“ съобщава на сайта си, че по границата с Румъния на изхода движението за товарни автомобили е интензивно на пунктовете „Дуранкулак“ и „Кардам“ .




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Привличаме света с природа и WiFi – България с виза за дигитални номади

България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински хижи – и с месечен наем под 400 евро. Градове като Банско, София и Пловдив разполагат с гъста мрежа..

публикувано на 04.08.25 в 08:20
Снимка Facebook / Нч Развитие 2022 с. Ослен Криводол

Глината оживява в ръцете на деца от читалището в с. Ослен Криводол

Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..

публикувано на 03.08.25 в 10:25

Гости от страната и чужбина пристигат в Родопите за "Дните на Ардино"

Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..

публикувано на 03.08.25 в 09:05