През нощта ще бъде ясно и почти тихо.
Утре ще бъде предимно слънчево и горещо. В сутрешните часове на места в източните райони ще има мъгла или ниска облачност. След обяд главно над планинските райони от западната половина на страната ще се развие купеста облачност и на отделни места там ще превали краткотрайно. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, малко по-ниски по Черноморието, в София около 33°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, в сутрешните часове на отделни места с ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб до умерен вятър от изток. Максималните температури ще бъдат 28°-31°. Температурата на морската вода е 25°-28°. Вълнението на морето постепенно ще се усилва и вечерта вече ще бъде 3-4 бала.
Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност и на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб, по високите и открити части умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 27°, на 2000 метра – около 19°.
На Балканите също ще е слънчево. След обяд над масивите от Западна България, над Северна Македония и Гърция ще се развива купеста облачност, но само в отделни планински райони ще превали.
В Европа, над по-голямата част от Пиренейския полуостров и в Италия ще е предимно слънчево, по-значителни временни увеличения на облачността ще има над северните райони и на места ще превали и прегърми. Над Западна и Северна Европа, както и над Европейска Русия облачността ще е значителна, с валежи от дъжд, на места придружени с гръмотевици. В останалата част от Източна Европа ще преобладава слънчево време. Променлива ще е облачността над по-голямата част от Централна Европа, на места с краткотрайни валежи, след обяд в отделни райони – с гръмотевици; в Източна Австрия и Унгария ще е предимно слънчево.
В Лондон ще е 20°. В Париж и в Берлин 23 и 24°. В Москва се очакват 21°, в Рим – 36°. В Букурещ 35°, а в Белград 36 °. В Атина 35°, в Истанбул 32 °. В Мадрид 32°.
В Азия температурите също са поносими – в Тел Авив 25°, в Дубай – 32°, а в Кувейт – 36, в Банкок 26° и в Токио 33°.
ВСеверна Америка също има леко понижение на температурите – във Ванкувър ще е 21°, в Чикаго 27 °, в Ню Йорк 24°. В Маями 31°, в Мексико сити ще 20°,
В Южна Америка ще е прохладно – в Буенос Айрес ще е 19°, в Рио де Жанейро 25°, в Сантяго де Чиле 14°, а в Лима 23°
В Австралия времето ще хладно – в Сидни 18°, Мелбърн 13°, в Окланд 11°, а в Уелингтън 10°.
Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия Международен детски етнофестивал "Децата на Балканите – с духовност в Европа". Форумът в..
В навечерието на 1 юни – Ден на детето, УНИЦЕФ и Националният статистически институт представят “Децата в България: ключови данни и тенденции за 2024 г.”, обобщен преглед на демографските, здравните, образователните и социално-икономическите..
Националният събор на овцевъдите за тринайсети път събира край Петропавловския манастир представители на бранша, почитатели на народния бит и творчество, любители на здравословните фермерски храни и на старовремските кулинарни традиции. Очаква се..
В Брой 53 на предаването слушайте: Българистиката се завръща на академичната карта в Америка. Кой и кога ще учи български език и българска..
"Изграждането на Вертикалния газов коридор е символ на европейското партньорство, трансфер на технологии и създаване на кооперативи в изграждането на..
Нуждата от директна авиовръзка София – Душанбе, конкретните стъпки по нейната реализация, както и разширяването на износа от България за Таджикистан..