Горски пожар, който пламна вчера (28.08) в труднодостъпна местност между родопското село Хвойна и природната забележителност Чудните мостове обхвана вече 550 декара борова гора.
Гасенето е продължило цялата нощ, като два пожарни екипа са предотвратили разрастването към селото.
В овладяването на огъня са се включили четири противопожарни автомобила и две верижни машини. Екипите от Държавното горското стопанство, както и доброволци вече са на терен.
За потушаването на стихията се очакват и два хеликоптера. В община Чепеларе се нуждаят също от доброволци, които да помогнат за справяне с огнената стихия.
„Силно опасен сезон, предвид високите температури и силния вятър. Наближава и моментът за приготвяне на зимнина, което е също предпоставка за възникване на пожари. Всеки един пожар, който дори и да го загасим той е на голяма площ и също има предпоставка отново да се възобнови горенето.
Призоваваме всички да бъдат внимателни с паленето на огън, в правенето на барбекю, ползването на открити огнеизточници, включително и изхвърлянето на цигари" - коментира пред БНР комисар Николай Николаев, директор на бургаската пожарна. Важен е човешкият фактор, тъй като анализите показват, че над 90% от пожарите са вследствие на човешка дейност.
В кратко видео Министерството на здравеопазването представи как ще изглежда Националната многопрофилна детска болница, която трябва да бъде построена до 2028 г., информира БТА. Строителството ще започне през март догодина, съобщи директорът на..
Папа Лъв XIV се появи снощи във Ватиканските градини с омофора, дар от премиера Росен Желязков при неотдавнашната му визита във Ватикана по случай 24 май – Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на..
Почти всяко трето дете у нас живее с материални лишения, според данните на Националния статистически институт за м.г., информира репортерът на БНР Виктория Тодорова. Най-много засегнати от явлението са ромските деца – над 2/3 от тях, докато при..
Враца и областта в последните години се утвърдиха като икономически център на Северозападния регион на България. Според най-актуалните данни на..
В "България днес" на 30 май слушайте:..
Хиляди се събраха в центъра на София, за да се обявят в защита на българския лев. Подобни протести се провеждат и в други градове на страната...