Алея на книгата с участието на 140 български издателства ще събере на едно място четящите хора от днес до 10 септември в столицата. Събитието е организирано от Асоциация “Българска книга” и е част от Кауза #ГРАМОТНОСТ, в която книгите отиват при своите читатели на ключови пешеходни места в градовете.
Петдесет и осемте шатри на най-голямото пътуващо книжно изложение са разположени на пешеходния участък на бул. “Витоша” и стигат до парка пред НДК. Предвиден е също Литературен кът с културна програма – премиери на книги, срещи с поети, писатели и преводачи, игри и работилници за деца.
“Истинското богатство на Алеята е това, че има възможност за живи срещи, при които писателите да разкажат за своите книги, издателите да покажат най-новите си книги и читателите да имат възможност за литературни преживявания”, каза Десислава Алексиева, председател на УС на Асоциация “Българска книга”.
Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..
VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша. "За създаването на един шрифт е нужно..
За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината в страната на 31 януари. Разказана накратко, историята е следната: един свещеник – отец Павел,..