Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

140 издателства представят своята продукция на Алея на книгата в София

Снимка: Facebook /Алея на книгата

Алея на книгата с участието на 140 български издателства ще събере на едно място четящите хора от днес до 10 септември в столицата. Събитието е организирано от Асоциация “Българска книга” и е част от Кауза #ГРАМОТНОСТ, в която книгите отиват при своите читатели на ключови пешеходни места в градовете.  

Петдесет и осемте шатри на най-голямото пътуващо книжно изложение са разположени на пешеходния участък на бул. “Витоша” и стигат до парка пред НДК. Предвиден е също Литературен кът с културна програма – премиери на книги, срещи с поети, писатели и преводачи, игри и работилници за деца.  

“Истинското богатство на Алеята е това, че има възможност за живи срещи, при които писателите да разкажат за своите книги, издателите да покажат най-новите си книги и читателите да имат възможност за литературни преживявания”, каза Десислава Алексиева, председател на УС на Асоциация “Българска книга”.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кабаретен спектакъл разказва вдъхновяващата история на Ърта Кит в София

Български творци разказват легендата за американската актриса и певица Ърта Кит в кабаретен спектакъл. "Обсебена от Ърта" обединява в себе си музика на живо, театър и джаз – всичко онова, което е необходимо, за да потопи публиката в друга епоха, в..

публикувано на 12.10.25 в 13:15

Плитка от култури – когато албанската душа говори на български

В сърцето на София, във величествената сграда на СУ "Св. Климент Охридски", бе разкрита една частица от албанската душа. Става дума за представянето на романа "Отрязаната плитка" от известната писателка Майлинда Брегаси – силен глас на..

публикувано на 10.10.25 в 08:10

С "Изкупление" Ивайло Каменов приканва към смирение пред неизбежността на отминаващия земен път

Ако направим крачката отвъд с пречистена душа, ще се озовем на небесните зелени пасбища, тихи води и прави пътеки. За да се сбъдне упованието ни обаче, е необходимо да изкупим греховете си на Земята. С изложбата си "Изкупление" в столичната..

публикувано на 08.10.25 в 13:25