Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Нови факти за произхода на българите излизат в книга

Снимка: БТА

Книга, посветена на произхода на българите, разкрива нови факти от древната ни история. Неин автор е историкът Тодор Чобанов, който подробно разглежда въпросите откъде се появяват българите, какви са корените ни и какво е общото между древните и днешните българи. доц. Тодор Чобанов, е написал над 30 научни труда в областта на археологията и културното наследство. В новата си книга „Произходът на прабългарите. Дебатът през XXI век“, авторът проследява историята ни от дълбока древност до наши дни, като отсява фактите от заблудите и идеологическите внушения. В книгата са представени фундаменталните проучвания на специалисти като Рашо Рашев и Станчо Ваклинов, в достъпен за масовия читател вид. 

Рецензенти, редактори и консултанти на изданието са съвременни изследователи, сред които акад. Драга Тончева, проф. д.и.н. Станислав Станилов, д-р Евгения Коматарова-Балинова, д-р Десислава Нешева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бюст паметник на Иван Михайлов в Благоевград

В Благоевград откриха паметник на Иван Михайлов

Бюст - паметник на водача на ВМРО – Иван Михайлов бе открит в Градската градина на Благоевград. Инициатор за поставянето е и новата политическа емиграция от Македония, предава Радио Благоевград. Бюстът е дело на скулптора Александър Хайтов...

публикувано на 14.09.24 в 16:28

На 14 септември се чества Кръстовден

Православната църква отбелязва Въздвижение на Светия кръст Господен. Празникът чества чудодейното откриване на Голгота в Йерусалим на кръста върху който е бил разпнат Исус Христос. Това е един от 12-те големи християнски празници през годината. При..

публикувано на 14.09.24 в 09:30
Къщата на Спас Балевски в Троян, в която ще се помещава исторически комплекс „Балканци“

Троян с нова забележителност за любителите на историята

Нов исторически комплекс в Троян разказва за героизма на местните българи, взели участие в Балканската (1912 – 1913), Междусъюзническата (1913), Първата и Втората световна война. В комплекса, посредством възстановки, съхранени артефакти,..

публикувано на 14.09.24 в 09:05