Реакцията на държавата беше мигновена, заяви от парламентарната трибуна в Деня за национален траур премиерът Николай Денков по повод наводненията в община Царево.
“Валежите започнаха през нощта, а още сутринта - преди да бъде обявено бедственото положение, на място бяха 11 екипа на пожарната с 35 служители, както и два екипа водолази, които започнаха веднага да подпомагат изтеглянето на застрашените хора от съответните региони. Наред с хората, живеещи в застрашените населени места, имаше и около 4 хил. туристи”, разказа той.
До момента е направен оглед на щетите в 56 пострадали обекта в общината. Подадени са десет заявления и по едно от тях вече е отпусната еднократна помощ от 1512 лв.
Според Николай Денков ще бъдат необходими 30 млн. лв. за възстановяването на наводнените райони. Той добави, че парите са налични.
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч. " Административни..
Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на националните, но и на външните европейски граници по начин, който е пример за Европа. Това заяви..
Един от най-големите товарни кораби в света за първи път акостира в „Пристанище Варна“ и достави 58 000 т. рапица, предаде БГНЕС. Товарът е от Канадаи и ще се рафинира в страната. Доставката се прави заради липсата на суровина и ограниченията за..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и..