На световното първенство по гребане в Белград Десислава Ангелова се класира на финал "А" на скиф за жени. Сънародничката ни финишира трета в първия полуфинал, изминавайки 2000-метровата дистанция за 7:42.45 минути, което даде на състезателката място в битката за медалите и донесе първата олимпийска квота за България в гребането за Париж 2024.
В неделя следобед Ангелова ще се състезава за медал на финала на дисциплината.
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..
Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт. “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на..
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..