Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Волейболистите ни отпаднаха на осминафинал от европейското първенство

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българският национален отбор загуби на осминафиналите от олимпийския шампион Франция с 0:3 гейма и отпадна от европейското първенство по волейбол. Пред родната публика във Варна нашите състезатели започнаха добре срещата и поведоха с 2:0 в резултата, но в крайна сметка претърпяха науспех при 25:21, 25:21, 25:15.

Не успяхме да разкрием реалния си потенциал. Истината е че не можеш да спечелиш осминафинал срещу олимпийски шампион с 35 процента атака на отбора”, коментира Пламен Константинов, селекционер на българския отбор.

След мача либерото Теодор Салпаров и разпределителят Георги Братоев обявиха, че са изиграли последната си среща за националния тим. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 2 октомври 2025 г.

В "България днес" на 2 октомври слушайте: 07:20 Актуално за и от българите по света 16:16 Войната погубва нематериалното културно наследство, идентичността и корените на българите в Украйна – Тетяна Станева за шестото издание..

публикувано на 02.10.25 в 19:00

Дъжд и сняг ще валят в петък

През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 м надморска височина – от сняг. В края на деня валежите в югозападните..

публикувано на 02.10.25 в 18:25
Борислав Сарафов

ВКС отстрани Борислав Сарафов като и. ф. главен прокурор

Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) прие, че правомощията на и. ф. главен прокурор се прекратяват по силата на закона  ex lege след изтичане на шестмесечния срок, разрешен от закона. Затова Борислав Сарафов вече не е и. ф. и негови..

публикувано на 02.10.25 в 17:13