Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Управляващото мнозинство иска обединяване на разузнавателните служби

Атанас Атанасов
Снимка: БГНЕС

"Имаме готов Закон за създаване на единна разузнавателна служба, която ще обедини Държавна агенция разузнаване и Военното разузнаване", заявяви пред в-к „24 часа“ Атанас Атанасов, председател на парламентарната комисия за специалните служби.

„Малка България има две разузнавателни служби, които често са в нездрава конкуренция и се занимават с това да се разузнават взаимно. Както навремето беше създаден единен контраразузнавателен орган и бяха обединени цивилното и военното контраразузнаване, по огледален начин трябва да бъде създадена и единна разузнавателна служба“, отбеляза Атанасов и призова да се използва опитът на Германия в тази област. Депутатът иска също да се увеличи финансирането на оперативната дейност на службите и да се засили парламентарният контрол над тяхната работа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отчетен е технически напредък на България за въвеждане на безвизови пътувания до САЩ

Включването на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване остава един от основните ни приоритети и въпрос от ключово значение в двустранния диалог между България и САЩ като доверени съюзници и партньори. Това подчерта във Вашингтон министърът на..

публикувано на 07.05.25 в 09:04
Село Лехчево след пороя на 27 април.

Поройни дъждове повторно наводниха бедстващи населени места

Продължава отстраняването на щетите, причинени от поройните дъждове на 6 май в 3 села на община Бойчиновци. Отново наводнени са къщи и дворове в Лехчево. След като на 26 април пострадаха над 50 семейства, при втория порой 7-8 къщи са с наводнени приземни..

публикувано на 07.05.25 в 08:30

Подаден е жълт код за опасни валежи над цялата страна

В сряда  още през нощта над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, на места с интензивни кратки валежи от дъжд. Ще има условия за градушки. До сутринта валежите ще достигнат и източните райони. Сутринта минималните..

публикувано на 06.05.25 в 19:05