Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министерствата на отбраната на България и Украйна ще подпишат меморандум за намерение

Снимка: БТА

Меморандум за намерение между Министерството на отбраната на България и Министерството на отбраната на Украйна одобри днес, 13 септември, Министерският съвет. Предстои той да бъде подписан от министъра на отбраната Тодор Тагарев. 

Меморандумът очертава широк кръг от области за двустранно сътрудничество в сферата на отбраната. Подписването му ще бъде знак за готовността на България за засилване на сътрудничеството за развитие на способностите на Украйна за защита и за повишаване на оперативната й съвместимост с НАТО. Документът е в съответствие с приетата от 49-ото Народно събрание на 6 юли 2023 г. Декларация в подкрепа на членството на Украйна в НАТО, посочват от Министерството на отбраната.

Подписването на Споразумението не поражда правни задължения за страните и не предполага разходването на допълнителни финансови средства от държавния бюджет.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бургаски ученици с виртуален морски робот срещу отпадъците

Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която  симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..

публикувано на 10.05.25 в 09:25

"София Тех парк" е домакин на национален турнир по скоростно редене на Куба на Рубик

В интерактивния център за наука и технологии на "София Тех Парк" - "ТехноМеджикЛенд", на 10 и 11 май ще се проведе състезание по скоростно редене на Куба на Рубик. Събитието е част от официалния календар на Световната куб асоциация и се организира от..

публикувано на 10.05.25 в 06:30

Поход към Дряновския манастир отбелязва 149-ата годишнина от Априлската епопея

Туристическото дружество "Бачо Киро" организира тази събота, 10 май, туристически поход до Дряновския манастир по повод 149-ата годишнина от Априлската епопея. В похода ще се включат и туристически дружества, както и групи от..

публикувано на 10.05.25 в 06:00