Парламентът прие да отпадне забраната за внос на зърно от Украйна след 15 септември. Решението беше взето със 124 гласа „за“ на депутати от мнозинството и партия ДПС. 69 бяха „против“ и 8 „въздържал се“. Срещу отпадането бяха от БСП, „Възраждане“ и „Има такъв народ“, като обвиниха вносителите, че се прикриват зад решенията на парламента.
Искрен Митев от „Продължаваме промяната“ заяви, че забраната за внос не работи. “Украинското зърно е из цяла Европа, въпросът е да се осигури транзитен коридор”, каза депутатът. Земеделският министър Кирил Вътев обясни, че макроикономическите показатели сочат, че няма притеснение България да се откаже от забраната на украинско зърно, защото има възможност за подкрепа на българските земеделци и ще се завиши контролът за хербициди, пестициди и тежки метали за вноса от Украйна. Зърнопроизводителите обявиха, че ще организират протести срещу решението.
София e домакин на тристранна среща на началниците на отбраната на България, Румъния и Турция. По покана на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов у нас идват началниците на отбраната на Румъния и Турция – генерал Георгица Влад и генерал Метин..
Новият председател на Държавната агенция за бежанците Иван Иванов поиска от Министерския съвет да бъде извършена проверка в повереното му ведомство. Одитът трябва да установи дали има нарушения при разходването на средства от агенцията,..
В сряда , 2 юли, минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Развитие на купеста облачност ще има в следобедните часове над планинските райони, но само на изолирани места ще превали краткотраен дъжд...
В брой 58 на предаването слушайте : Накъде след дипломирането – питаме зрелостниците от Българското неделно училище "Пейо Яворов" в..
Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е..