Създаването и характерът на Охридската архиепископия са били в центъра на дискусиите в Смесената българо-македонска историческа комисия на последното двудневно заседание, което се проведе в Скопие. Участниците в Комисията продължително са дискустирали българските препоръки към македонските учебници по история в средните класове, в които се учи Средновековие.
"За пореден път не беше намерено съгласие и общ език. Дискусиите продължават", заяви пред БГНЕС доц. Наум Кайчев, зам.-съпредседател на Комисията. Българският учен подчерта, че те се придържат към автентичните документи и исторически свидетелства "така, както е фиксирано в Договора за приятелство и добросъседство и така, както повелява нашата чест на историци".
Следващата среща ще бъде в средата на октомври в София.
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..