Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Минерални бани почитат водата, здравето и красотата

Снимка: mineralnibani.bg

Празник на минералната вода, здравето и красотата ще се проведе днес в курорта Минерални бани. Началото му ще бъде дадено с пресъздаване на древния ритуал “Виното на Сабазий – Загрей” – мачкане на грозде с боси нозе, който е част от събитието “С хоро на гроздобер”.  

В програмата са включени също така пъстро дефиле, избор на Мис и Мистър фестивал, изложби и базар на занаятите. Децата пък ще могат да се изявят в арт работилници, да се състезават в конкурс за таланти, да участват в музикални игри.  

Празникът ще завърши с концерт хоротека на оркестър “Първомай”.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Националната галерия представя Кристо и Жан-Клод с "Опакованият Райхстаг"

Националната галерия ("Квадрат 500") открива за първи път на 4 ноември от 18,00 ч. изложба на Кристо и Жан-Клод, с която отбелязва 90 години от рождението на творческия тандем. Официално пред публиката ще бъде показана първата за музейната колекция..

публикувано на 04.11.25 в 06:00

През страната ще премине студен атмосферен фронт

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 8°. През деня ще се задържи облачно на много места с валежи от дъжд, които от запад на изток ще спират. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина..

публикувано на 03.11.25 в 18:30

През 2026 г. България отново ще участва в песенния конкурс на "Евровизия"

България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на Българската национална телевизия да популяризира българската култура и талант пред международна..

публикувано на 03.11.25 в 11:18