Българският тенисист Григор Димитров започна с победа участието си в демонстративния шоу турнир Ultimate Tennis Showdown във Франкфурт. Той надигра с 3:1 (14:17, 18:11, 17:9, 14:13) германеца Ян-Ленард Щруф в първия кръг от груповата фаза.
Правилата на турнира изискват всеки играч да си избере прякор, а този на Григор е G-Unit – група, в която е участвал рапърът 50 cent. Друга особеност е че тенисистите играят четири части по осем минути и точките се определят според спечелените разигравания. При равенство 2:2 се стига до т.нар. внезапна смърт, което означава, че победител става достигналият до две поредни точки.
В следващите два кръга от груповата фаза българинът ще се изправи срещу французина Беноа Пер и норвежеца Каспър Рууд.
Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..
Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..