В неделя облачността ще остане по-често значителна. На места ще има слаби валежи, а повече по количество и придружени с гръмотевици те ще бъдат главно около и след обяд в западните планински райони. Вечерта валежите ще отслабват и спират. Минималните температури ще бъдат между 14° и 19°, в София - около 15°, а максималните - между 24° и 29°, в София - около 25°.
В планините облачността ще бъде значителна. Ще има валежи от дъжд, в масивите в Западна България значителни по количество. Ще духа предимно умерен вятър от изток-североизток, в западните райони - от югоизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 19°, на 2000 м - около 12°.
По Черноморието облачността ще бъде променлива, преди обяд по-често значителна и на места ще има слаби валежи от дъжд. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат 24°-26° - близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
На Балканите дъжд ще вали в централната част на полуострова. В западните райони ще бъде предимно слънчево, в източните - с разкъсана облачност, след обяд до слънчево време. В Атина ще бъде 31 градуса, в Белград – 30, в Букурещ и Истанбул – 28.
Облачно и с краткотрайни интензивни валежи от дъжд ще бъде времето на Пиренейския полуостров, в Западна Франция и на Британските острови. Превалявания ще има и в Белгия, Нидерландия и северозападната част на Германия. На Скандинавския полуостров, в Централна Европа, в Италия и Средиземноморието ще бъде предимно слънчево и топло за периода. В южната и централната част от Източна Европа също ще бъде предимно слънчево, в северната - с валежи от дъжд, значителни на места във Финландия и северозападните райони на Европейска Русия. В Рим ще бъде 31 градуса, в Мюнхен – 28, във Виена – 27, в Париж – 26, в Мадрид – 24, в Москва – 19, в Санкт Петербург – 18, в Стокхолм – 15.
В Ню Йорк ще бъде 25 градуса, а в Чикаго – 20 и ще превали. Слънчево време се очаква в Мелбърн с 24 градуса и в Кейптаун с 16.
Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..
Над 80 000 са били към края на 2024 г. хората с пенсии и добавки, отпуснати по еврорегламенти и международни договори, отчита Националният осигурителен институт. Това са българи, работили в 44 държави от ЕС и страни, с които България има договорни..
САЩ въведоха в действие санкциите срещу сръбската петролна компания След осем отлагания, от 9 октомври са в сила санкциите на САЩ срещу сръбската петролна компания НИС – "Нефтена индустрия Сърбия" , съобщи сръбското радио и телевизия (РТС)...
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната..