Под мотото “Всички заедно за спорта” Министерството на младежта и спорта организира Европейска седмица на спорта #BeActive. Официалното откриване на деветото й издание ще се проведе днес от 18,00 ч. пред столичния Национален дворец на културата.
В програмата на събитието, което ще продължи до 30 септември, са включени множество инициативи за насърчаване на активното спортуване, за подобряване на физическата активност и за популяризиране на здравословното хранене.
#BeActive се провежда по идея Европейската комисия и в него ще се включат градовете София, Кюстендил, Стара Загора, Ямбол, Несебър, Бяла и Монтана.

Вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов е разпоредил на ръководството на държавния авиационен оператор да продаде правителствения самолет "Фалкон" на търг с явно наддаване. Решението е взето след анализ на разходите за поддръжка и..
За трета поредна година Софийският университет "Св. Климент Охридски" влиза в престижна световна класация. В QS World University Rankings: Sustainability 2026 СУ заема 814-о място от класираните 2002 университета. Това го нарежда сред първите 40% на..
Планинският курорт Банско става столица на планинарската култура, приключенията и пътешествията с филми, изложби и презентации, разказващи за границите на човешките възможности. Там на десет локации от 19 до 23 ноември ще се проведе "Банско филм фест", на..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..