Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Победа №400 за Григор Димитров в професионалния тенис

Григор Димитров
Снимка: Twitter /Grigor Dimitrov

Григор Димитров вече има 400 победи на ниво АТР в кариерата си, след като надделя с 6:3, 6:4 над 70-ия в света Хуан Пабло Варияс от Перу. Българският тенисист се класира за четвъртфиналите на турнира от категория АТР 250 в китайския град Чънду, където го очаква австралиеца Кристофър О'Конъл.

Почти се просълзих. Чувствам се смирен. След толкова години в тура винаги е специално да запишеш подобно постижение”, заяви Григор Димитров по повод 400-ната си победа. Той получи награда от организаторите за постижението си в професионалния тенис.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София е домакин на международно изложение за технологии в металообработката

В софийския Интер Експо Център от 30 септември до 3 октомври се провежда международното изложение MachTech&InnoTech, в центъра на което са машините и технологиите в металообработката. Продукцията си представят 150 изложители и над 500..

публикувано на 30.09.25 в 06:00

България днес - 29 септември 2025 г.

В "България днес" на 29 септември слушайте: 00:28 - България във волейболна еуфория 08:25 - Актуално за българите по света 19:00 - Ценка Генова от Комодоро Ривадавия:"Не мога да живея в Аржентина без мисълта за България, трябва да се знае..

публикувано на 29.09.25 в 19:00

Ще има разкъсана облачност с есенни температури

Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните североизточни райони облачността ще се увеличи и на места там ще превали дъжд. Вятърът ще е..

публикувано на 29.09.25 в 18:30