Антон Хекимян е кандидатът на ГЕРБ за кмет на столицата и беше регистриран в Общинската избирателна комисия. Хекимян е роден на 22 май 1984 г. в семейството на българка и арменец в Стара Загора. Допреди дни бе директор на „Новини и актуални предавания“ в телевизия bTV, където е започнал като стажант.
Хекимян ще води и листата на съветниците на ГЕРБ в Столичния общински съвет. При вписването в комисията Хекимян заяви, че е получил уверение от ГЕРБ, че ще може да взема решенията си сам. Обясни и че от години е свикнал да е пред камера и е публична личност, която няма какво да крие.
"От 20 години живея в София. През цялото това време съм критикувал, осъждали сме действия, които са се случвали в Столичната община и съм имал лично отношение по всеки един казус, който се е случвал тук. Всяка сутрин сме показвали сигнали и казуси, които са свързани със София. Визията ми е столицата да бъде още по-модерен и зелен град, да бъде отворен към инвестиции. Слагам като акцент образованието, защото то ще донесе потенциал и кадри на града, и ще го развие", заяви кандидатът. Самият лидер на ГЕРБ Бойко Борисов не присъства при представянето на кандидатурата, но Хекимян подчерта, че лично Борисов му е предложил да бъде кандидат за кмет.
Движението за права и свободи няма да издигне кандидат за столичен кмет, нито ще подкрепи чужди – дори на балотажа, обяви депутатът от ДПС Делян Пеевски.
По повод обявената днес кандидатура на журналиста Антон Хекимян за кмет на София от страна на ГЕРБ кандидатът на ПП-ДБ Васил Терзиев заяви, че опитите на журналисти да влизат в политиката не са свършили добре. “За да работи добре едно общество, трябва да има китайска стена между медиите и политиката”, добави той.
Според лидера на БСП Корнелия Нинова кандидатурата на Антон Хекимян буди повече въпроси, отколкото дава отговори. Тя се обърна към лидера на ГЕРБ Бойко Борисов с два въпроса – бил ли е кандидатът за кмет негова лична къртица в частната медия, за която е работил; продал ли е София друг да спечели срещу ангажимента да не рови за досегашната кметица Йорданка Фандъкова и “цялата корупционна схема в общината години наред”.
След номинацията на ГЕРБ лидерът на “Възраждане” Костадин Костадин прогозира, че партийният им кандидат ще отиде на балотаж в столицата. По думите му, у нас почти не е останала независима и обективна журналистика.
В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..
От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..
Парламентът прие на второ четене промени в Закона за електронните съобщителни мрежи и физическа инфраструктура. Целта е да се съкратят сроковете за издаване на документи при строеж и въвеждането в експлоатация на цифрови технологии, предава..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по..