Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В края на седмицата ще е топло с локални валежи на югоизток

Снимка: БГНЕС

В петък минималните температури ще са от 9° до 14°, в София - 10°. През деня над страната ще има разкъсана облачност, по-значителна на югоизток. На места там ще има слаби валежи. Максималните стойности ще са от 24° до 29°, в столицата - 24°.

По Черноморието ще е облачно, най-вече на юг, където може и да превали. Температурите на въздуха ще са до 25-27°. Морската вода е 23-24°. Вълнението на морето остава 3-4 бала.

Над планините ще е облачно с възможни валежи над Родопите, Странджа и Сакар. Температурата на 1200 м надморска височина ще е до 18°, на 2000 м до 11°.

В събота ще е предимно слънчево с облаци над южните масиви, температурите ще са до 25-30°. В неделя остава топло.

В Европа атлантически циклон носи дъждове над северната част на континента. Ще вали над Норвегия, Дания, Северна Германия и Бенелюкс. На Балканите на север ще е слънчево. Облачно с превалявания ще е в Гърция, Албания и района на Проливите. В Лондон ще е 20°, в Париж и в Берлин 24° и 21°. В Москва се очакват 23°. В Белград и в Атина термометрите ще сочат до 27°, в Истанбул до 26°. В Рим и в Букурещ ще е 29° и 28°. Най-топла евростолица ще е Мадрид с 31°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 16° и 22°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 20° и 21°. В Лос Анжелис се очакват 24°, в Маями и в Мексико сити ще e 30° и 27°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 20° и 23°. В Дубай ще е 38°, в Йерусалим 33°.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Габровският карнавал ще "разлае кучетата" с богата програма и куп провокации

От 12 до 18 май Габрово отново ще се превърне в сцена на емоции и творчество с традиционния си пъстър и наситен с хумор и шеги карнавал.  Тази година шумната фиеста съвпада със 165-ата годишнина от основаването на града и с официалния му празник на 17..

публикувано на 11.05.25 в 08:05

Български деца творят по темата "Слънчевите руни в българските носии и история"

Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков Вапцаров" да направят изложба с рисунки на български носии и шевици . Учениците, реализирали..

публикувано на 11.05.25 в 00:28

Слънчево преди обяд и дъждовно в следобедните часове

През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно и почти тихо. Преди полунощ над Югозападна България все още ще има купесто-дъждовна облачност и на места ще превалява дъжд. Минималните температури ще са между 5° и 10°, в София..

публикувано на 10.05.25 в 19:15