Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На площад „Александър Батенберг“ в София събират капачки за детска линейка

Снимка: Кирил Фалин, БНР

Днес от 9.00 часа на площад „Александър Батенберг“ в центъра на София ще се събират пластмасови капачки, бутилки и алуминиеви кенчета, съобщават активистите от „Капачки за бъдеще“. Така ще бъде даден старт на поредната кампания за закупуване на шеста детска линейка. Благодарение на събрани от гражданите капачки досега от фондацията са купени и дарени за болниците в България 22 кувьоза за недоносени бебета и 5 линейки. През следващите седмици кампанията на „Капачки за бъдеще“ продължава и в други градове. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25