Волейболистите ни победиха Нидерландия в квалификация за Париж 2024

Снимка: bvf.bg

Българският национален отбор по волейбол победи Нидерландия в мач от олимпийските квалификации в китайския град Сиан.

Възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха в три гейма (25:23, 25:21, 30:28) и с общо 6 точки заеха временното пето място в група С след две победи и две загуби. Квоти за олимпийските игри в Париж догодина ще получат първите два отбора в крайното класиране.

Следващият мач на българите ще бъде на 6 октомври срещу Канада.

Боряна Калейн

Три златни и един сребърен медал за Калейн и Николова на финалите на Европейската купа в Баку

Четири медала завоюваха българските състезателки на финалите на отделните уреди на първата Европейска купа по художествена гимнастика, която се провежда в Баку. Боряна Калейн спечели златен медал на топка и на лента, както и сребърен на обръч, а..

публикувано на 05.05.24 в 12:26
Стилияна Николова

Стилияна Николова спечели Европейската купа в Баку

Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика, която се провежда в Баку. Боряна Калейн остана четвърта след неточности на лента. Състезанието се провежда по нови правила, според които..

публикувано на 04.05.24 в 14:25

Калейн и Николова с второ и трето място в квалификациите на Европейската купа в Баку

Боряна Калейн завърши на второ място, а Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку. Най-много точки събра италианката София Рафаели. Състезанието се провежда за първи път в историята на този..

публикувано на 04.05.24 в 09:32