Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първокласни български зеленчуци на изложението FRUIT ATTRACTION 2023 в Мадрид

4
Снимка: bapop.org

Шест български фирми представят страната ни на FRUIT ATTRACTION 2023 в Мадрид с първокласни пресни продукти и атрактивен цветен щанд, съобщиха от Българската асоциация на производителите на оранжерийна продукция. Най-голямото изложение в сектора с участието на 2 хил. компании от 56 държави ще продължи до 5 октомври.  

“Участието на БАПОП е продиктувано от желанието ни за разширение на пазарите и възможността да представим българските продукти на световната сцена”, заяви Теодора Кръстева, изпълнителен директор на асоциацията. По думите й, пресните краставици, домати, чушки ще бъдат основен акцент на нашата експозиция.  


Българският представителен щанд е 10G16 в палата 10. Участието на родните производители се организира от Българската асоциация на производителите на оранжерийна продукция с подкрепата на Министерство на земеделието и Държавен фонд “Земеделие“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

България днес - 26 февруари 2025 г.

В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по темата е Дарко Аначков, председател на Българо-сръбския център във Враня. Ще разберете кога и как ще..

публикувано на 26.02.25 в 19:00

Ще е облачно и мъгливо, температурите ще са в широки граници

В четвъртък  минималните температури ще бъдат в широки граници, от минус 6° - минус 8° в местата с мъгла, до около 5° в крайните югозападни райони от страната. В София ще е около минус 1°. През деня над по-голямата част от страната облачността ще е..

публикувано на 26.02.25 в 18:30
Даниел Митов

Стриктен полицейски контрол в 30-километровата зона по границите с Гърция и Румъния

МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови 52 микробуса за "Гранична полиция" министърът на вътрешните работи Даниел Митов в отговор на..

публикувано на 26.02.25 в 16:27