Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма българи сред пострадалите в инцидента с автобус в Северна Италия

Снимка: mfa.bg

По данни на Генералното консулство на България в Милано няма български граждани сред жертвите и ранените при пътния инцидент с автобус в Северна Италия. Това предаде БТА, позовавайки се на пресцентъра на МВнР. От снощи дипломатическото ни представителство е в контакт с "Гражданска защита" на област Венето и Рим, обясниха от Външното министерство.

Малко преди 20:00 часа, на 3 октомври в Италия автобус, превозващ туристи от различни националности, падна от естакада, водеща от Местре към Маргера. Загинали са 21 души, има и ранени.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Състезатели от четири страни стартират на офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025"

Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..

публикувано на 04.10.25 в 07:00
В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00