На 1 януари 2026 г. битовите потребители на електроенергия ще излязат на свободния пазар, реши Народното събрание с промени в Закона за енергетиката.
Според приетите текстове от 1 юли догодина Националната електрическа компания ще прекрати дейността си като обществен доставчик за домакинствата и КЕВР няма да определя месечни квоти електроенергия за регулирания пазар. Електроразпределителните предприятия ще снабдяват битовите потребители, но ако закупената от тях енергия надвиши прага, определен от Министерския съвет, ще получават компенсации от фонд “Сигурност на електроенергийната система”.
Регулираните цени ще останат до 1 януари 2026 г., след което домакинствата ще получават ток чрез търговци от свободния пазар.
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за..
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от..
Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в..